Regionálna vychádzka prvákov a druhákov

25.10.2024 sa prváci a druháci vybrali obdivovať krásy podzemia do neďalekej Važeckej jaskyne, v ktorej mohli pozorovať malé jazierka či kvaple pripomínajúce rôzne rozprávkové bytosti a zvieratá. Svoju odvahu si žiaci vyskúšali, keď sa v jaskyni vypli všetky svetlá. V tej chvíli bolo počuť iba kvapkanie vody. Deti sa tak mohli cítiť ako bádatelia pri objavovaní jaskýň alebo ako jaskynné medvede, kosti ktorých ich pri prehliadke veľmi zaujali. Z Važca sa žiaci a ich pani učiteľky presunuli na Štrbské Pleso. Prešli sa okolo Jazierok lásky a spoločne si tak užili slnečný jesenný deň. (Mgr. M. Šteučeková)