Svetový deň nenásilia 2024

Dňa 2. októbra sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň nenásilia, ktorý sa sa každoročne oslavuje, v deň narodenia Mahátmu Gándhího – významného indického bojovníka za nezávislosť svojej krajiny, ktorý sa preslávil svojím prístupom k nenásiliu. Tento deň vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 2007. Cieľom Svetového dňa nenásilia je šíriť povedomie o zásadách nenásilia a podporovať mieru tolerancie.

V škole sme si túto myšlienku pripomenuli tým, že sme si obliekli tričko, mikinu alebo čokoľvek iné v bielej farbe.

Je dobré si pripomínať, že mier nie je samozrejmosťou, ale niečím, čo treba udržiavať. Nielen v zmysle vojny, ale aj v bežnom živote, medzi sebou navzájom.